MO SRZ Sabinov

www.mosrzsabinov.sk

Dátum – čas

Skupiny článkov

Zmeny v zákone a vyhláške

Mapa Sabinova – Rybársky dom

Panoráma – VN Jakubovany

pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove

Kurzový lístok

1 2 3 45

Tento týždeň sú pripravené rybárske doklady na rok 2022 pre týchto našich členov /bez uvedených titulov/ Jakub Franko, Jaroslav Kopilec, Michal Bednár, Filip Hitrík, Patrik Hurtuk . Doklady si členovia môžu vyzdvihnúť v predajni Akvaristika v Sabinove počas jej prevádzkových hodín.

Priatelia,

včera sa skončili naše miestne preteky na štrkovisku č.3 v Rožkovanoch a môžem krátko zhrnúť ich priebeh a výsledky.

Ráno pod prístreškom  na „trojke“ prebiehalo do 7,30 hod. zaregistrovanie našich členov  na prvé preteky  v tomto roku . Po ukončení registrácie bolo zaevidovaných 8 dôchodcov, 15 detí a 24 dospelých. Spolu 47 pretekárov. 

Následne si pretekári vyžrebovali miesta, kde budú loviť, tak ako bolo uvedené v propozíciách pretekov.

Ryba však dnes veľmi nebrala, nie každému sa počas pretekov podarilo chytiť aspoň jednu  rybku, ale väčšina si s tým poradila.

Kapry dnes boli vyberaví a nemali veľký záujem o ponúkané nástrahy a ako sa až neskôr pri vážení ukázalo, práve ulovené kapríky boli tým faktorom, ktorý rozhodol o celkovom poradí a výsledku súťaže.

Šťastie sa dnes usmialo na nášho člena Petra Gargalika, ktorý ulovil štyroch kaprov a jedného pleskáča, hoc ešte 10 minút do konca pretekov to nevyzeralo na jeho víťazstvo, ale potom prišiel ten víťazný štvrtý kapor a v kategórii dospelí sa dostal na čelo s počtom 9 820 bodov a zároveň sa stal  aj celkovým víťazom našich miestnych pretekov.  

Víťaz si tak ako cenu prevzal dva pekné dvojdielne  kaprové prúty v hodnote cca 110,-€ , pohár pre víťaza v kategórii dospelí a tiež putovný pohár pre celkového víťaza, do budúcoročných miestnych pretekov.

 celkové výsledky :  kategória dospelý :                   1 . Peter Gargalik  –   9 820 g  , 2 . Ján Matola – 8 840 g ,  3. Belo Štofan – 5 680 g

                                                      dôchodcovia :          1.  Ján Skoloda    –    5 000 g,   2.  Dušan Ivančík starší – 2 300 g ,  3. František Škovran  – 1 460 g

                                                      deti:                           1. Milan Javorský –  6 240 g,   2.  Patrik Ižarik – 3 920 g,  3 . Martin Michňak – 3 240 g     

 

Všetci prví traja umiestnení vo jednotlivých kategóriách získali hodnotné vecné ceny, či to boli navijaky, feedrové alebo kaprové udice, podberáky, úlovkové sieťky a všetci detskí pretekári boli ocenení. A ešte k vyhodnoteniu kategórie  dospelý, keďže sa náš tajomník, ktorý skončil na druhom mieste sa vzdal ceny pre ďalšieho pretekára v poradí, poprosím pána Miroslava Sokola, aby si prevzal cenu feedrový prút, ktorý naň čaká v rybárskom dome.

Nakoniec sa chcem poďakovať našim kuchárom, ktorí pre súťažiacich pripravili tradične výborný guľáš. 

Ďakujeme všetkým ktorí sa zúčastnili dnešných miestnych pretekov za ich ochotu prísť a po dlhšom čase opäť sa spolu stretnúť pri vode pri vydarenej akcii.  

Veď aj o stretávaní sa na spoločných akciách a o príjemnom strávení voľného času s kamarátmi a priateľmi je predsa naše rybárčenie.

Petrov zdar priatelia !  

Priatelia,

včera večer zasadal výbor a na programe zasadnutia boli  veci , ktoré bolo potrebne spoločne prerokovať. V programe zasadnutia bolo spolu 8 bodov + nové došlé prihlášky za členov našej MO. 

Na úvod prebehla tradičná kontrola uznesení + pošta odoslaná a došlá. Členovia výboru boli tajomníkom oboznámení  o ekologickej havárií na vodnom toku Lučanka.  

Ďalej boli prerokované veci ohľadne našich miestnych pretekov, cenami pre víťazov  a prípravou  gulášu. Výbor sa ďalej zaoberal opravou rozvodov v liahni a zložením disciplinárnej komisie, ktorá bude v tomto volebnom období pracovať v 5 členom zložení.

 To je v krátkosti všetko a vidíme sa na našich miestnych pretekoch 08.05.2022 na Rybníku č.3. 

 

 

1 2 3 45

Počítadlo návštev

057449
Používateľov dnes : 34
Používateľov včera : 90
Tento rok : 13571
Celkom užívateľov : 57448
Návštevy dnes : 122
Celkový počet náhľadov : 197961
Kto je on-Line : 2
Vaša IP Adresa : 3.236.50.252

Kamery Sabinov

Poštové schránky

Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................

Ako sa Vám páčia nové stránky?

Cestovný poriadok SK

Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov

Ako sa stať členom MO SRZ

TV relácia – Na rybách

MRK.CZ – Rybárske videá