www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Priatelia,

prinášame niekoľko informácií o tom, čo sa stalo prvý januárový týždeň a čo nás čaká v najbližších dňoch.

V piatok zasadal výbor a prerokoval všetky body programu, no k niektorým sa  budeme musieť vrátiť na budúcom zasadaní, lebo súčasné vládne opatrenia s obmedzeniami nám opäť miešajú karty a možno plánovaná februárová ČS sa kvôli tomu znovu uskutoční neskôr, v zatiaľ neznámom termíne.

Je to pre nás trochu komplikované, lebo je to volebná ČS a naša MO patrí k MO ktoré majú svoje  ČS  dlhodobo plánované hneď na  začiatku roka.

S touto situáciou súvisí aj plánovanie našich športových akcií na tento rok, ktoré by sme chceli uskutočniť tak ako predtým za účasti čo najväčšieho počtu našich členov, no pri tomto systéme – nesystéme, sa nevie ani čo bude platiť o týždeň.  

Výbor prejednal a schválil všetky došlé žiadosti členov z iných MO o prestup k nám aj od nás a tiež schválil aj nové prihlášky za členov našej MO.

Výbor tiež rozhodol, že naša MO na  najbližšie 3 roky znovu požiada  o stanovenie najväčšej lovnej miery na našich revíroch a to  nielen pre kapra 65cm, ale aj pre zubáča 70 cm a amura  80cm.

V praxi by to malo znamenať, že  u nás od roku 2023 nám na kaprových vodách začnú dorastať nielen kapitálne kusy kapra a amura, ale že si zachováme aj generačný materiál  zubáča, na ktorého je vyvíjaný vysoký rybársky tlak a dnes už neresu schopné veľké zubáče na našich štrkoviskách prakticky skoro nemáme.

V sobotu 8.1.2022 nám neznámi vandali bohužiaľ znovu poškodili závoru na štrkoviskách Rožkovany a tak tento ďalší prípad iba posilnil naše odhodlanie urýchliť zavedenie   kamerového systému na štrkoviskách, aby zatiaľ ešte neznámy páchateľ bol už pre políciu známy a aby si aj niesol trestnoprávnu zodpovednosť za svoje počínanie, lebo škoda ktorú nám vandali spôsobili je už vyše 500 €.

Pre členom ktorí ešte neodovzdali Povolenie na rybolov a záznam o dochádzke k vode a úlovkoch s vyplneným sumárom úlovkov a evidenciou dochádzky k vode za rok 2021, iba pripomenutie,  že na splnenie si tejto zákonnej povinnosti im ostáva už iba týždeň.

Budúci víkend 15.-16. januára 2022 bude prebiehať celoeurópske sčítavanie vodného vtáctva do ktorého sa ako viete, každý rok zapája aj naša MO.

Sčítavanie   robíme od Šariša po Tichý potok, takže v rovnaký čas potrebujeme pokryť asi 30km dĺžku revírov našimi sčítavacími hliadkami, preto záujemcovia nech sa čím skôr  prihlásia u hospodára, ktorý sčítavanie bude organizačne zabezpečovať.

Na záver ešte jedna prosba pre našich členov, ktorí majú zdokumentované naše akcie, udalosti z minulého roka,  fotky z našich revírov alebo úlovkov, aby nám ich láskavo poskytli na spracovanie, na prezentáciu na našu ČS.

Môžete ich doniesť na USB kľúči alebo aj v telefóne do  predajne Akvaristika v Sabinove, kde si ich stiahneme a nosič hneď vrátime  majiteľovi.  

Ďakujeme.

Počítadlo návštev
045885
Používateľov dnes : 74
Používateľov včera : 109
Tento rok : 2007
Celkom užívateľov : 45884
Návštevy dnes : 199
Celkový počet náhľadov : 156188
Kto je on-Line : 1
Vaša IP Adresa : 35.171.183.133
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá