www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Priatelia,

ešte zopár slov tu dáme k pondelkovému výboru, aby ste mali viac informácií ako sa hovorí priamo z prvej ruky.

Takže na programe zasadania bolo plánované  prerokovať spolu 12 bodov + nové došlé prihlášky za členov našej MO, takže spomenieme tu aspoň niektoré.

Na úvod prebehla tradičná kontrola uznesení + pošta došlá a odoslaná, kde sa výbor oboznámil so všetkými pohybmi na účte MO od predošlého zasadania.

Odsúhlasil sa program odloženej februárovej členskej schôdze, ktorý je už zavesený a dúfame že schôdza sa uskutoční, lebo zlé jazyky alebo lepšie informovaní tvrdia, že hneď po odchode pápeža je pripravený lockdown a znovu uzavretie života tak, ako sme to už mali možnosť zažiť už aj v minulom aj v tomto roku.

Bohužiaľ možno ste iba nedávno na vlastné uši počuli, ako minister zdravotníctva platený obyvateľmi Slovenska v jednej debate povedal, že on sa drží odporúčaní veľkých farmaceutických firiem, a preto  je už dnes každému jasné, že tento človek neháji zdravie slovenských obyvateľov, ale ekonomické záujmy týchto firiem.  

Ale vrátime sa späť k zasadaniu výboru, kde členovia boli hlavným hospodárom oboznámení s prípravou na jesenné zarybnenie revírov kaprom, šťukou a amurom.

Jesenného kapra by sme mali začať u nás vysádzať niekedy začiatkom októbra spolu s amurom a šťuka bude vysadená asi na dvakrát v novembri a decembri, aby bola hájená až do konca tohto roka a následne budúcu jar sa aj u nás vyneresila, kým sa vychytá.

Ešte je treba vysadiť zostávajúce pstruhové násady z liahne v Orkucanoch do pstruhových revírov a zo zarybnenia by to bolo v tomto roku všetko.

Jesenný kultúrny festival v Sabinove a Rybárska večera sú naše plánované akcie, ale opäť s veľkými otáznikmi, lebo bohužiaľ vonkajšie vplyvy  a zákazy nemôžeme ovplyvniť.

Plnenie rozpočtu MO je v poriadku, určite skončíme hospodárenie ku konci roka v pozitívnych číslach, lebo nie všetky plánované akcie sa mohli realizovať a tak sme ušetrili výdavky.

Vyhodnotili sa nedeľné „Primátorky 2021“,   vyúčtovali výdavky kde sa konštatovalo, že táto vydarená  akcia si nevyžiadalo z rozpočtu MO ani korunu.

Bola podaná výboru informácia o postupe MO pri majetko-právnom vysporiadaní pozemkov na štrkoviskách Rožkovany, takže aj túto oblasť ideme riešiť a vysporiadať.

Podľa doterajších neoficiálnych informácií je začiatok napúšťania VN Jakubovany plánovaný na október, hoci tých neodprataných sedimentov je tam ešte habadej, ale tie už sa pravdepodobne nebudú riešiť. 

Taktiež  bola vyprataná druhá garáž v Rybárskom dome, takže budeme si ju môcť upraviť podľa svojich potrieb, aby sme všetky svoje veci mali konečne pokope.

Počítadlo návštev
064752
Používateľov dnes : 52
Používateľov včera : 70
Tento rok : 20874
Celkom užívateľov : 64751
Návštevy dnes : 175
Celkový počet náhľadov : 221253
Kto je on-Line : 3
Vaša IP Adresa : 3.239.4.127
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá