www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

KLIK fotoalbum

Priatelia,

v poradí 23. ročník pretekov O putovný pohár primátorov miest Sabinov a Lipany máme po dnešku za sebou a môžeme sa tešiť na jeho budúcoročné pokračovanie.

 

 V chladnom ráne s iba 9°C teplotou,   ku prístreškom postupne prichádzali pretekári z Prešova, Humenného, Vranova nad Topľou, Turčianskych Teplíc a Sabinova a registrovali sa súťažné dvojice.

Spolu sa rozhodlo súťažiť dnes 13 dvojčlenných družstiev, rozdelených do dvoch sektorov oproti sebe po oboch stranách štrkoviska č.3.

Hneď ráno prišiel súťažiacich pozdraviť a povzbudiť primátor mesta Sabinov Ing. Michal Repaský, ktorý zároveň odovzdal aj pozdrav od primátora mesta Lipany Ing. Vladimíra Jánošíka a poprial  súťažiacim veľa športového šťastia a úlovkov a rovnako prišiel aj popoludní odovzdať úspešným súťažiacim poháre a ceny.

Počasie  dnešným pretekom a pretekárom výnimočne prialo a slnko nešetrilo teplými lúčmi, aj keď pofukoval chladný, už taký jesenný vietor.

Predpokladali sme, že pretekári svoju taktiku sústredia na lov veľkých kapitálnych kaprov ktorých tam je neúrekom, no nebolo to tak a väčšina išla na istotu na malú bielu rybu, ktorej je tam tiež dostatok.

Všeobecne môžeme konštatovať, že napriek peknému počasiu a ponúkaným dobrotám, ryby sa o nich veľmi neusilovali a ukazovalo sa, že rekordný počet ulovených rýb pri súťaži v minulých rokoch v množstve 23 kg, dnes nebude prekonaný.

Jemné zostavy pretekárov často nekompromisne prekvapili veľké ryby a mali sme možnosť vidieť dlhé a často aj neúspešné  boje pretekárov s veľkou rybou na háčiku na tenučkom náväzci.

počas pretekov Pretekári ktorí pokúšali Šťastenu a prešli na lov veľkej ryby lepšie bodovali a najúspešnejší pretekár p.Sajdák z prešovského tímu vďaka trom uloveným kapríkom nazbieral spolu  9 840 bodov.

Atmosféra bola vynikajúca, žiaden s pretekárov neskončil bez ulovenej ryby a tak po odvážení úlovkov vyzeralo poradie na prvých troch miestach nasledovne:

  1. Longauer, Sajdák Prešov
  2. Rešetár, Zborovjan Prešov A
  3. Hitmár, Mikita  Vranov nad Topľou

Putovný pohár je tak na ročnom hosťovaní v Prešove a uvidíme, či sa im ho podarí obhájiť na budúci rok.

Našim sabinovským pretekárom sa ani dnes nedarilo presne podľa starej múdrosti, že „Doma nie je nikto prorokom“ a nám ostáva iba veriť, že na budúci rok sa im bude lepšie dariť.

Petrov zdar!

 

Počítadlo návštev
036118
Používateľov dnes : 66
Používateľov včera : 90
Tento rok : 19628
Celkom užívateľov : 36117
Návštevy dnes : 218
Celkový počet náhľadov : 126273
Kto je on-Line : 2
Vaša IP Adresa : 34.239.177.24
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá