www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

KLIK fotoalbum

Priatelia,

skončili sa naše dnešné miestne preteky na štrkovisku č.2 v Rožkovanoch a môžeme krátko zhrnúť ich priebeh a výsledky.

Ráno už pre siedmou pod prístreškom  na „trojke“ sa netrpezlivo čakalo koľko našich členov sa zaregistruje na prvých pretekoch v tomto roku, lebo predsa len tie „korona správy“ robia svoje.

Pravdupovediac očakávali sme viac pretekárov, veď v predošlých ročníkoch bola účasť podstatne bohatšia  ako dnes a nakoniec sme zaregistrovali  spolu 25 účastníkov.

Pre  nich sa  následne vyžrebovali sektory v kategórii deti do 15 rokov, dospelí, dôchodcovia a pretekári, tak ako bolo uvedené v propozíciách pretekov.

Ryba však dnes veľmi nebrala a iba zriedkavo sa na začiatku  objavovali na háčikoch plotice, piesty a pleskáče veľké, jalce, ostrieže.

Nie každému sa počas pretekov podarilo chytiť aspoň jednu  rybku, ale väčšina si s tým poradila a v úlovkových sieťkach sa objavovali najmä malé biele ryby.

Kapry dnes boli vyberaví a nemali veľký záujem o ponúkané nástrahy a ako sa až neskôr pri vážení ukázalo, práve ulovené kapríky boli tým faktorom, ktorý rozhodol o celkovom poradí jednotlivcov a o výsledku súťaže.

Šťastie sa dnes usmialo na nášho člena Mareka Miščíka, ktorý bol prvýkrát na pretekoch a ulovené biele ryby spolu s dvomi kaprami, z ktorých jeden mal okolo 7 kg rozhodli, že v kategórii dospelí sa neočakávane dostal na čelo s počtom 10 260 bodov a zároveň stal sa aj celkovým víťazom našich miestnych pretekov.  

Víťaz si tak ako cenu prevzal dva pekné kaprové navijaky, pohár pre víťaza v kategórii dospelí a tiež putovný pohár pre celkového víťaza, do budúcoročných miestnych pretekov.

Aj naši malí pretekári bojovali a malá Tamarka Karabiňošová pod vedením svojho deda, si na plávanú nachytala beličky a plotice v počte 1 440 bodov a stala sa víťazkou v kategórii deti do 15 rokov.

V kategórii dôchodcovia  víťazom sa stal Dušan  Ivančík s 1 360 bodmi a v kategórii pretekári  sa na prvom mieste umiestnil Ľubomír Ivančík s počtom 5 240 bodov.

Všetci prví traja umiestnení vo jednotlivých kategóriách získali hodnotné vecné ceny, či to boli navijaky, fídrové alebo kaprové udice, podložky pod ryby, veľké úlovkové sieťky a všetci detskí pretekári dostali aj rôzne rybárske drobnosti ktoré sa im pri vode stále zídu.

Ďakujeme všetkým ktorí sa zúčastnili dnešných miestnych pretekov za ich ochotu prísť a po dlhšom čase opäť sa spolu stretnúť pri vode pri vydarenej akcii.  

Veď aj o stretávaní sa na spoločných akciách a o príjemnom strávení voľného času s kamarátmi a priateľmi je predsa naše rybárčenie.

Petrov zdar priatelia !  

Počítadlo návštev
032650
Používateľov dnes : 57
Používateľov včera : 69
Tento rok : 16160
Celkom užívateľov : 32649
Návštevy dnes : 205
Celkový počet náhľadov : 116430
Kto je on-Line : 1
Vaša IP Adresa : 3.235.227.117
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá