www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Priatelia,

ako je uvedené na titulke, máme dnes pre našich členov dve dobré a jednu horšiu správu.

Najprv tie dobré:

Prvou dobrou správou je, že tak ako sme avízovali,  dnes ráno o 9.00 hod boli do našich troch štrkovísk vysadené jarné kapry v celkovom množstve 4 000 kg.

Po 1 500kg boli vysadené do štrkoviska č.1 Rožkovany a do štrkoviska Orkucany a 1000 kg sa vysadilo do štrkoviska č.2 Rožkovany.  

Druhou dobrou správou je, že vykonaná kontrola osadených umelých hniezd pre zubáče ukázala, že jeho neres sa už začal a prvé dve hniezda sú už zaplnené ikrami, čo znamená, že v najbližšom čase pribudnú ďalšie a my sa opäť budeme tešiť na prirodzené prírastky tejto vyhľadávanej ryby v našich revíroch.

Tá horšia správa je, že dnešná obhliadka zarybnených štrkovísk, napriek vyveseným oznamom o všeobecnom zákaze lovu, bohužiaľ našla jedného nášho loviaceho člena na štrkovisku Orkucany.

Po upozornení hospodárom tento samozrejme lov ukončil, ale nie vždy sa to pre loviaceho môže skončiť tak ako dnes,  teda relatívne dobre.

Preto apelujeme na našich členov, aby o jarnom zarybnení  informovali svojich kamarátov, ktorí nemajú internet, aby zbytočne v čase hájenia nešli  k vode. 

Každý rybár keď príde na štrkoviská, musí si  všimnúť viditeľné zavesené krikľavo farebné oznamy o zákaze lovu, lebo nevšímavosť alebo nevedomosť rybára o zákaze lovu, nebude rybárska stráž tolerovať a takýto lov bude považovaný za pytliačenie, so všetkými následkami pre loviaceho.  

Dúfajme, že dnešný loviaci bol iba  ojedinelým prípadom a že viac podobne nevedomých našich kolegov, pri love rýb počas doby hájenia už rybárska stráž nestretne.

Počítadlo návštev
026445
Používateľov dnes : 30
Používateľov včera : 95
Tento rok : 9955
Celkom užívateľov : 26444
Návštevy dnes : 206
Celkový počet náhľadov : 95674
Kto je on-Line : 2
Vaša IP Adresa : 3.238.98.214
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá