www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Dôležité upozornenie

Dôležité upozornenie

1 2 3 5

Priatelia,

k našej plánovanej členskej schôdzi dávame ešte  dôležité usmernenia, lebo od včera, teda od pondelka 13.9.2021, je okres Sabinov v oranžovej farbe,  t.j. v stupni ostražitosti a preto sa budeme držať opatrení platných pre takto označené okresy.

Medzi základné opatrenia patrí povinné nosenie rúška v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri, ale pohyb osôb nie je obmedzený.

Odporúčame každému nášmu členovi, ktorý momentálne sa zdravotne necíti celkom fit, alebo ako sa hovorí „nie je celkom vo svojej koži“, aby bol ohľaduplný voči svojim kolegom rybárom a pre istotu v nedeľu radšej zostal doma.  

Tak ako po iné roky, aj teraz bude informácia o priebehu našej schôdze zavesená na našom webe.

Oznamujeme našim členom, že tento piatok  dňa 23.7.2021 v čase od 17.00 hod do 20.00 hod, sa na štrkovisku č.3 v Rožkovanoch uskutoční cvičenie dobrovoľných hasičov z obce Červenica pri Sabinove spolu s dobrovoľnými hasičmi  obce Rožkovany, ktoré bude spočívať v nácviku vzájomnej súčinnosti  pri simulácii záchrany osôb z vodnej hladiny, s využitím rôznych technických prostriedkov.

Preto žiadame našich členov, aby v uvedenom termíne a čase si neplánovali  lov na tomto revíri a umožnili tak  dobrovoľným hasičom bezproblémový nácvik záchrany topiaceho sa človeka.   

Priatelia,

nech zbystria pozornosť členovia s pstruhovými povoleniami na rybolov a najmä tí, ktorí chodia rybárčiť na Torysu ku Krivanom.

Nášmu kolegovi sa totiž včera dopoludnia okolo 10.00 hod pri Kamennom mlyne pred Krivanami stala príhoda, na ktorú určite tak skoro nezabudne.

Stretol sa tam pri vode s macom a chtiac nechtiac musel  zanechať  udicu a bežať ku svojmu zaparkovanému autu, lebo medveď po pískaní a kričaní namiesto toho aby sa otočil a ušiel,  sa rozbehol rovno k nemu.

Našťastie kolega cez tie husté kroviny šťastne dobehol k autu a tam až po opakovanom trúbení sa mu podarilo maca presvedčiť, aby sa pobral preč.   

Po chvíli keď sa maco vo vrbinách stratil, náš rybár sa  opatrne vrátil späť k vode, zobral svoju zahodenú udicu a na rybačku ho úplne prešla chuť.

Stopy  ktoré ostali na brehu po macovi si nafotil na mobil  a tie sú priložené aj výzvou starostu obce Krivany.  

Preto upozorňujeme našich kolegov, aby pri rybárčení na pstruhových vodách a zvlášť na týchto miestach, boli viac obozretní ako doteraz a dávali si pozor, lebo môže sa im pritrafiť aj takáto mimoriadna vec a určite nikto z nás si takéto  stretko s macom nepraje.

Priatelia,

ako je uvedené na titulke, máme dnes pre našich členov dve dobré a jednu horšiu správu.

Najprv tie dobré:

Prvou dobrou správou je, že tak ako sme avízovali,  dnes ráno o 9.00 hod boli do našich troch štrkovísk vysadené jarné kapry v celkovom množstve 4 000 kg.

Po 1 500kg boli vysadené do štrkoviska č.1 Rožkovany a do štrkoviska Orkucany a 1000 kg sa vysadilo do štrkoviska č.2 Rožkovany.  

Druhou dobrou správou je, že vykonaná kontrola osadených umelých hniezd pre zubáče ukázala, že jeho neres sa už začal a prvé dve hniezda sú už zaplnené ikrami, čo znamená, že v najbližšom čase pribudnú ďalšie a my sa opäť budeme tešiť na prirodzené prírastky tejto vyhľadávanej ryby v našich revíroch.

Tá horšia správa je, že dnešná obhliadka zarybnených štrkovísk, napriek vyveseným oznamom o všeobecnom zákaze lovu, bohužiaľ našla jedného nášho loviaceho člena na štrkovisku Orkucany.

Po upozornení hospodárom tento samozrejme lov ukončil, ale nie vždy sa to pre loviaceho môže skončiť tak ako dnes,  teda relatívne dobre.

Preto apelujeme na našich členov, aby o jarnom zarybnení  informovali svojich kamarátov, ktorí nemajú internet, aby zbytočne v čase hájenia nešli  k vode. 

Každý rybár keď príde na štrkoviská, musí si  všimnúť viditeľné zavesené krikľavo farebné oznamy o zákaze lovu, lebo nevšímavosť alebo nevedomosť rybára o zákaze lovu, nebude rybárska stráž tolerovať a takýto lov bude považovaný za pytliačenie, so všetkými následkami pre loviaceho.  

Dúfajme, že dnešný loviaci bol iba  ojedinelým prípadom a že viac podobne nevedomých našich kolegov, pri love rýb počas doby hájenia už rybárska stráž nestretne.

Priatelia,

pstruhová sezóna sa pekne rozbehla, nové doklady na túto sezónu už má skoro každý náš člen a napriek sviežim nociam aj ránam, rybárov s pstruhovými povolenkami vidíme pri vode.

V tomto období máme však trochu chladnejšie počasie ako by sme chceli, voda na štrkoviskách Rožkovany (aj keď máme zastavený prítok)  má iba 9°C, zubáče pri tejto teplote ešte nenakládli ikry a hniezda sú zatiaľ prázdne.

To sa dúfame v najbližších dňoch zmení, lebo od stredy by sa malo začať konečne otepľovať na 15-20 °C a my máme pred sebou jarné zarybnenie kaprom.

Pamätáme si veľmi dobre na  zlé skúsenosti s pred niekoľkých rokov s úhynom rýb po napadnutí erytrodermatitídou, v dôsledku čoho sme zmenili dodávateľa a jarné zarybnenie sme realizovali až začiatkom mája už do teplejšej vody.

Problémy s vysadenou rybou sme našťastie odvtedy nemali a dúfame, že takto to bude aj pri tohoročnom zarybnení.

V utorok 27. apríla 2021 bude do štrkovísk č.1 a č.2  v Rožkovanoch a tiež do štrkoviska Orkucany vysadený jarný kapor a na týchto troch štrkoviskách bude do piatka 14. mája 2021 platiť všeobecný zákaz lovu rýb a začiatok lovu bude od soboty 15. mája 2021.

Za túto dobu sa nám stihnú v kľude vyneresiť, vyliahnuť aj rozplávať zubáče, stihneme povyberať a odložiť osadené umelé hniezda, aby po začatí lovu kapra nezavadzali loviacim rybárom pri zdolávaní ryby.

Oznam o vysadení rýb bude umiestnený na revírnych tabuliach pri jednotlivých štrkoviskách.

Petrov zdar!     

1 2 3 5
Počítadlo návštev
038767
Používateľov dnes : 62
Používateľov včera : 83
Tento rok : 22277
Celkom užívateľov : 38766
Návštevy dnes : 201
Celkový počet náhľadov : 134101
Kto je on-Line : 1
Vaša IP Adresa : 3.236.239.91
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá