www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Športové súťaže

Športové súťaže

KLIK fotoalbum

Priatelia,

v poradí 23. ročník pretekov O putovný pohár primátorov miest Sabinov a Lipany máme po dnešku za sebou a môžeme sa tešiť na jeho budúcoročné pokračovanie.

 

 V chladnom ráne s iba 9°C teplotou,   ku prístreškom postupne prichádzali pretekári z Prešova, Humenného, Vranova nad Topľou, Turčianskych Teplíc a Sabinova a registrovali sa súťažné dvojice.

Spolu sa rozhodlo súťažiť dnes 13 dvojčlenných družstiev, rozdelených do dvoch sektorov oproti sebe po oboch stranách štrkoviska č.3.

Hneď ráno prišiel súťažiacich pozdraviť a povzbudiť primátor mesta Sabinov Ing. Michal Repaský, ktorý zároveň odovzdal aj pozdrav od primátora mesta Lipany Ing. Vladimíra Jánošíka a poprial  súťažiacim veľa športového šťastia a úlovkov a rovnako prišiel aj popoludní odovzdať úspešným súťažiacim poháre a ceny.

Počasie  dnešným pretekom a pretekárom výnimočne prialo a slnko nešetrilo teplými lúčmi, aj keď pofukoval chladný, už taký jesenný vietor.

Predpokladali sme, že pretekári svoju taktiku sústredia na lov veľkých kapitálnych kaprov ktorých tam je neúrekom, no nebolo to tak a väčšina išla na istotu na malú bielu rybu, ktorej je tam tiež dostatok.

Všeobecne môžeme konštatovať, že napriek peknému počasiu a ponúkaným dobrotám, ryby sa o nich veľmi neusilovali a ukazovalo sa, že rekordný počet ulovených rýb pri súťaži v minulých rokoch v množstve 23 kg, dnes nebude prekonaný.

Jemné zostavy pretekárov často nekompromisne prekvapili veľké ryby a mali sme možnosť vidieť dlhé a často aj neúspešné  boje pretekárov s veľkou rybou na háčiku na tenučkom náväzci.

počas pretekov Pretekári ktorí pokúšali Šťastenu a prešli na lov veľkej ryby lepšie bodovali a najúspešnejší pretekár p.Sajdák z prešovského tímu vďaka trom uloveným kapríkom nazbieral spolu  9 840 bodov.

Atmosféra bola vynikajúca, žiaden s pretekárov neskončil bez ulovenej ryby a tak po odvážení úlovkov vyzeralo poradie na prvých troch miestach nasledovne:

  1. Longauer, Sajdák Prešov
  2. Rešetár, Zborovjan Prešov A
  3. Hitmár, Mikita  Vranov nad Topľou

Putovný pohár je tak na ročnom hosťovaní v Prešove a uvidíme, či sa im ho podarí obhájiť na budúci rok.

Našim sabinovským pretekárom sa ani dnes nedarilo presne podľa starej múdrosti, že „Doma nie je nikto prorokom“ a nám ostáva iba veriť, že na budúci rok sa im bude lepšie dariť.

Petrov zdar!

 

Priatelia,

v nedeľu dňa 05.09.2021 na štrkoviskách Rožkovany výbor MO organizuje už 23. ročník pretekov v LRU plávaná, O putovný pohár primátorov miest Sabinova a Lipian, známejší medzi našimi rybármi ako „primátorky“.

Program:

do  07:25         –    Prezentácia

07.25- 07.45    –    Losovanie stanovíšť

07:45- 07:50    –    Slávnostné otvorenie 

07:50- 09:20    –    Rozchod na stanovištia, príprava

09:20- 09:30    –    Vnadenie

09:30- 13:30    –    Preteky

13:30 -14:00    –    Váženie

14:00                –    Vyhodnotenie pretekov

Štáb pretekov:

Garanti preteku: primátor mesta Sabinov Ing. Michal Repaský

                               primátor mesta Lipany   Ing. Vladimír Jánošík  

Riaditeľ pretekov : Ing. Vladimír Skladaný

Bodovacia komisia : urči sa

Technický vedúci : Ján Matola

Hlavný rozhodca  : Ing. Vladimír Skladaný

Technické pokyny:

Súťažia dvojčlenné družstvá, spôsobom LRU na plávanú, podľa pravidiel CIPS. Ryba musí byť uchovaná živá a váženie je na mieste pretekára. Preteky sa konajú za každého počasia a pretekári súťažia na vlastné riziko! Náklady účastníkov si hradí každé družstvo samo, resp. vysielajúca organizácia. Živa nástraha 2,5 l max. 1 l patentky z toho 1/4  veľkej, krmivo 20 l

Ceny:

Pre prvé tri družstvá   –  poháre + ceny

Pre najlepšie družstvo:  putovný pohár

Účastnícky poplatok:  30 EUR dvojica, 15,00 EUR jednotlivec, platí sa pri prezentácii.

Upozornenie :

Obmedzenie trate je na 17 súťažných dvojíc. Pri účastí menej ako 10 dvojíc, budú preteky zrušené. Stravu usporiadateľ nezabezpečuje.   

Popis pretekárskej trate:

Preteká sa na štrkovisku Rožkovany. Voda stojatá, dno so štrkovito-hlinitým nánosom, hĺbka vody od 1,5m do 3,5 m. Breh je zatrávnený, s dobrým prístupom k vode.

Výskyt rýb:  

Všetky druhy bielych rýb, kapor, pleskáč, karas, plotica, lieň, šťuka, zubáč, sumec, úhor, amur.

Ubytovanie usporiadateľ nezabezpečuje.

Prihlášky na preteky je potrebné zaslať do 29.08.2021 telefonicky na 0907 941 654, alebo na email   j.matola@centrum.sk  .

Tešíme sa na Vašu účasť a želáme príjemný športový zážitok.

Petrov zdar!                                                      

                                                                 Výbor MO SRZ Sabinov

Priatelia,

srdečne pozývame všetkých našich členov na miestne preteky v nedeľu 4.7.2021 na štrkoviskách Rožkovany, kde sa opäť spolu stretneme na súťaži pri vode.

Súťažné sektory na štrkovisku č.2 budú v kategóriách:

– mládež do 15 rokov 

– dospelí

– dôchodcovia

– pretekári 

Nesúťažiacim členom je v čase od 6.00 do 14.00 hod lov rýb na štrkovisku č.2 zakázaný !   

Štartovné sa neplatí, lebo strava pre pretekárov sa tentoraz nebude zabezpečovať!

Štáb pretekov: 
Riaditeľ pretekov: Ing. V. Skladaný 
Bodovacia komisia: Ing. J. Biroš 
Technický vedúci: J. Matola 
Hlavný rozhodca: Ing. V. Skladaný 

Program pretekov: 
do 07:45 – Prezentácia 
07:45 –  Žrebovanie stanovíšť 
08:15  – Otvorenie pretekov 
08:15 – 09:00 – Rozchod na stanovištia, príprava 
09:00 – 12:00 – Preteky 
12:00 – 13:00 – Váženie 
13:00 –  Vyhodnotenie pretekov 

Technické pokyny: 

Lov rýb len na jednu udicu  spôsobom na plávanú, na ťažko, alebo na fíder.  Ryba musí byť uchovaná živá v štandardnej úlovkovej sieťke. Váženie je na mieste pretekára. Preteky sa konajú za každého počasia a pretekári súťažia na vlastnú zodpovednosť! 

Množstvo krmiva: 

Povolené množstvo krmiva je 17 litrov, živá nástraha 2,5 litra, patentka nie je povolená ani na vnadenie, ani na chytanie. 

Popis pretekárskej trate: 

Preteká sa na štrkovisku č.2 Rožkovany. Voda stojatá, dno so štrkovito-hlinitým nánosom, hĺbka vody od 1,5m do 3,5m. Breh je zatrávnený, s dobrým prístupom k vode. 

Výskyt rýb: 

Všetky druhy bielych rýb, kapor, amur, pleskáč, karas, lieň, šťuka, zubáč, sumec, úhor. 

Pre prvých troch pretekárov v jednotlivých kategóriách, sú pripravené hodnotné ceny.

Tešíme sa na bohatú účasť a pretekárom  želáme príjemný športový zážitok.                                                                                                                                                                                                Výbor MO Sabinov

KLIK fotoalbum

Dnešná nedeľa na štrkoviskách Rožkovany patrila športovému zápoleniu plaváčkárov a konali sa tam už po 22. krát rybárske preteky o putovný pohár primátorov miest Sabinova a Lipany, známejšie našim rybárom ako „primátorky“.

Počasie pretekárom prialo a po celý čas boli štrkoviská zaliate teplým slnkom. Po úvodnej prezentácii pretekárov a po vyžrebovaní štandov  boli za prítomnosti primátora mesta Lipany Ing. Vladimíra Jánošíka preteky otvorené.

Zaprezentovaných bolo spolu 10 súťažných družstiev z Košíc, Prešova, Vranova nad Topľou, Humenného a Sabinova s dvomi členmi, súťažiacich v dvoch sektoroch na štrkovisku č.3.

Keďže sa pretekalo na revíri CHAP bolo očakávané, že pretekári sa sústredia na veľkú rybu, ktorej je tam neúrekom, ale mnohí z nich  nevydržali bez záberu čakať na kapra v limitovanom čase a radšej sa zamerali na malú bielu rybu, ktorá vďačne brala.

Kapríky sa nezapreli a  pri vážení dominovali vo väčšine úlovkových sietí spolu s pleskáčmi, beličkami, amurom a ostriežmi.

Dokonca dnes padol aj nezapísaný doteraz najväčší rekord množstva ulovených rýb na štrkoviskách Rožkovany vo výške 23 kg.

Pretekárovi  Barančekovi z družstva Košíc sa totiž podarilo uloviť ryby v celkovej váhe  29, 37 kg a posunúť tak pomyselnú latku úspešnosti jednotlivca výrazne hore.

Tento pretekár podľa jeho vyjadrenia aj tak vytiahol iba polovicu z celkového množstva bojovných kaprov ktoré mal dnes na háčiku, takže je predpoklad, že aj tento nový rekord bude v budúcnosti prekonaný.

Na vyhodnotení sa krátko prihovoril pretekárom primátor mesta Sabinov Ing. Michal Repaský, ktorý aj odovzdal poháre a ceny umiestneným družstvám a pretekárom.

 Umiestnenie družstiev:  

  1. Prešov „B“
  2. Košice
  3. Sabinov „A“

Družstvu Vranova nad Topľou sa dnes nedarilo aj keď v minulých ročníkoch sa stále umiestnili na špici a zabudli doniesť putovný pohár získaný u nás minulý rok a odovzdať ho novému víťazovi, takže sme žartovali, že si boli takí istí svojim víťazstvom, že ho dnes ani nebrali do Sabinova aby ho nemuseli voziť zase domov.

Samozrejme pohár odovzdajú terajšiemu víťazovi, ktorý si ho bude užívať do budúceho ročníka a podľa výsledkov možno aj dlhšie.

Takže priatelia boli to vydarené a pohodové preteky ku ktorým výrazne prispelo aj počasie a my veríme, že na budúci rok to bude ešte lepšie.

Petrov zdar!

Priatelia,

v nedeľu dňa 30.08.2020 na štrkoviskách Rožkovany  usporiada naša organizácia už 22. ročník pretekov v LRU plávaná o putovný pohár primátorov miest Sabinova a Lipian.

Program:

do  07:25         –    Prezentácia

07.25- 07.45    –    Žrebovanie stanovíšť

07:45- 07:50    –    Slávnostné otvorenie 

07:50- 09:20    –    Rozchod na stanovištia, príprava

09:20- 09:30    –    Vnadenie

09:30- 13:30    –    Preteky

13:30 -14:00    –    Váženie

14:00                –    Vyhodnotenie pretekov

Štáb pretekov:

Ing. Michal Repaský a Ing. Vladimír Jánošík čestní riaditelia a garanti preteku

Riaditeľ pretekov : Ing. Vladimír Skladaný

Bodovacia komisia : určí sa

Technický vedúci : Ján Matola

Hlavný rozhodca  : Ing. Vladimír Skladaný

Technické pokyny:  Súťažia dvojčlenné družstva .

Chytá sa na plávanú podľa pravidiel CIPS.

Ryba musí byť uchovaná živá. Váženie je na mieste pretekára. Preteky sa konajú za každého počasia. Pretekári súťažia na vlastné riziko !

Náklady účastníkov si hradí každé družstvo samo, resp. vysielajúca organizácia.

Živa nástraha 2,5 l max 1 l patentky z toho 1/4  veľkej, krmivo 20 l

Ceny:

        Pre prvé tri družstvá   –  poháre + ceny

        Pre najlepšie družstvo:  putovný  pohár

Účastnícky poplatok:  35€ (dvojica), 17,50€ jednotlivec, platí sa pri prezentácii.

Pozor : Obmedzenie trate na 19 dvojíc. 

V cene štartovného je obed.

Popis pretekárskej trate:

Preteká sa na štrkovisku Rožkovany. Voda stojatá, dno so štrkovito-hlinitým nánosom, hĺbka vody od 1,5m do 3,5 m. Breh je zatrávnený, s dobrým prístupom k vode.

Výskyt rýb:   Všetky druhy bielych rýb, kapor, pleskáč, karas, plotica, lieň, šťuka, zubáč, sumec, úhor, amur.

Ubytovanie usporiadateľ nezabezpečuje.

Prihlášky na preteky je potrebné zaslať do 27.08.2020 na email j.matola@centrum.sk  alebo telefonicky na 0907941654.

Tešíme sa na vašu účasť a želáme Vám príjemný športový zážitok.

Petrov zdar!                                                     

                                                                 Výbor MO SRZ Sabinov

Počítadlo návštev
038767
Používateľov dnes : 62
Používateľov včera : 83
Tento rok : 22277
Celkom užívateľov : 38766
Návštevy dnes : 230
Celkový počet náhľadov : 134130
Kto je on-Line : 1
Vaša IP Adresa : 3.236.239.91
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá