www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Informacie

Informacie

Priatelia,

ako ste si všimli, na príjazdovej ceste na štrkoviskách Rožkovany,  bola opäť namontovaná rampa na zabránenie vjazdu autami  nečlenmi SRZ .

Predchádzalo jej tentoraz presné vytýčenie hraníc našich pozemkov kvalifikovaným geodetom, lebo reagovali  sme takto na niekoľko výčitiek, že rampa nebola na našom pozemku.

Takže  po geodetickom zameraní je rampa  trochu posunutá vpred v teréne ako bola predtým, ale teraz na 100% na našom pozemku a mali by to rešpektovať všetci návštevníci, ktorí prichádzajú na štrkoviská – náš súkromný pozemok.

Počítame s tým, že tesne pred začiatkom plánovanej výstavby cyklochodníka v katastri obce Rožkovany zdemontujeme rampu, aby neprekážala pri stavebných prácach.

Po ukončení stavby a jej napojení na už vybudovanú trasu, cyklisti budú môcť okolo štrkovísk plynule pokračovať smerom na Sabinov a zároveň prijmeme vhodné opatrenia, aby sme chránili svoj majetok a aby rybári mohli nerušene vykonávať svoje rybárskeho právo.

KLIK fotoalbum

Priatelia,

skončili sa naše dnešné miestne preteky na štrkovisku č.2 v Rožkovanoch a môžeme krátko zhrnúť ich priebeh a výsledky.

Ráno už pre siedmou pod prístreškom  na „trojke“ sa netrpezlivo čakalo koľko našich členov sa zaregistruje na prvých pretekoch v tomto roku, lebo predsa len tie „korona správy“ robia svoje.

Pravdupovediac očakávali sme viac pretekárov, veď v predošlých ročníkoch bola účasť podstatne bohatšia  ako dnes a nakoniec sme zaregistrovali  spolu 25 účastníkov.

Pre  nich sa  následne vyžrebovali sektory v kategórii deti do 15 rokov, dospelí, dôchodcovia a pretekári, tak ako bolo uvedené v propozíciách pretekov.

Ryba však dnes veľmi nebrala a iba zriedkavo sa na začiatku  objavovali na háčikoch plotice, piesty a pleskáče veľké, jalce, ostrieže.

Nie každému sa počas pretekov podarilo chytiť aspoň jednu  rybku, ale väčšina si s tým poradila a v úlovkových sieťkach sa objavovali najmä malé biele ryby.

Kapry dnes boli vyberaví a nemali veľký záujem o ponúkané nástrahy a ako sa až neskôr pri vážení ukázalo, práve ulovené kapríky boli tým faktorom, ktorý rozhodol o celkovom poradí jednotlivcov a o výsledku súťaže.

Šťastie sa dnes usmialo na nášho člena Mareka Miščíka, ktorý bol prvýkrát na pretekoch a ulovené biele ryby spolu s dvomi kaprami, z ktorých jeden mal okolo 7 kg rozhodli, že v kategórii dospelí sa neočakávane dostal na čelo s počtom 10 260 bodov a zároveň stal sa aj celkovým víťazom našich miestnych pretekov.  

Víťaz si tak ako cenu prevzal dva pekné kaprové navijaky, pohár pre víťaza v kategórii dospelí a tiež putovný pohár pre celkového víťaza, do budúcoročných miestnych pretekov.

Aj naši malí pretekári bojovali a malá Tamarka Karabiňošová pod vedením svojho deda, si na plávanú nachytala beličky a plotice v počte 1 440 bodov a stala sa víťazkou v kategórii deti do 15 rokov.

V kategórii dôchodcovia  víťazom sa stal Dušan  Ivančík s 1 360 bodmi a v kategórii pretekári  sa na prvom mieste umiestnil Ľubomír Ivančík s počtom 5 240 bodov.

Všetci prví traja umiestnení vo jednotlivých kategóriách získali hodnotné vecné ceny, či to boli navijaky, fídrové alebo kaprové udice, podložky pod ryby, veľké úlovkové sieťky a všetci detskí pretekári dostali aj rôzne rybárske drobnosti ktoré sa im pri vode stále zídu.

Ďakujeme všetkým ktorí sa zúčastnili dnešných miestnych pretekov za ich ochotu prísť a po dlhšom čase opäť sa spolu stretnúť pri vode pri vydarenej akcii.  

Veď aj o stretávaní sa na spoločných akciách a o príjemnom strávení voľného času s kamarátmi a priateľmi je predsa naše rybárčenie.

Petrov zdar priatelia !  

Priatelia,

máme posledný májový týždeň a za normálnych okolností by sme už pokosili brehy VN Jakubovany v rámci prípravy pred muškárskymi pretekmi o Sabinovskú Muhu a druhý krát by sa nádrž zarybnila pstruhom dúhovým.

Dnes je situácia taká, že VN Jakubovany je od jesene stále vypustená, preteky Sabinovská Muha nie sú zahrnuté v pláne športovej činnosti na tento rok, iba druhé tohoročné zarybnenie pstruhom dúhovým,  sa koncom tohto týždňa stane realitou.

Tento  piatok dňa 28.5.2021, totiž do Lipianskeho potoka, presnejšie teda do poldrov v meste Lipany, bude znovu vysadených 300 kg dvojročného pstruha dúhového.

Lov na poldroch pre držiteľov našich miestnych pstruhových povolení bude povolený od soboty 29.5.2021.

Pridáme k tomu  ešte jednu informáciu, že túto sobotu  na VN Jakubovany sa bude konať brigáda zameraná na kosenie trávy a náletových drevín okolo VN.

Záujemcov o túto brigádu má hospodár na nádrži  už teraz nahlásených dosť, ale sú plánované ešte ďalšie dve brigády na VN, takže záujemcovia sa na ne  budú môcť potom prihlásiť.

Niektorí naši všímavejší kolegovia rybári sa pýtajú, či budú miestne preteky, uvedené v Pláne športových akcií na tento rok.

Plán športových akcií sme tvorili v závere roku 2020 a vtedy sme predpokladali, problém s opatreniami   na zabránenie šírenia covidu bude v tomto čase už za nami a že plánované preteky sa teda budú konať.

Ako viete, v tomto čase sa už síce uvoľňujú niektoré terajšie obmedzujúce opatrenia, ale bohužiaľ táto naša športová akcia sa zatiaľ nebude konať.

Ak by to bolo aktuálne, už by v predstihu na tomto mieste  visela aktuálna informácia o konaní miestnych pretekov aj s propozíciami.

Ďakujeme našim členom,  že si všímajú informácie na našom webe a dúfame, že aspoň ten prvý júlový detský víkend už budeme môcť tie plánované detské preteky realizovať.

 

Priatelia,

pstruhová sezóna sa pekne rozbehla, nové doklady na túto sezónu už má skoro každý náš člen a napriek sviežim nociam aj ránam, rybárov s pstruhovými povolenkami vidíme pri vode.

V tomto období máme však trochu chladnejšie počasie ako by sme chceli, voda na štrkoviskách Rožkovany (aj keď máme zastavený prítok)  má iba 9°C, zubáče pri tejto teplote ešte nenakládli ikry a hniezda sú zatiaľ prázdne.

To sa dúfame v najbližších dňoch zmení, lebo od stredy by sa malo začať konečne otepľovať na 15-20 °C a my máme pred sebou jarné zarybnenie kaprom.

Pamätáme si veľmi dobre na  zlé skúsenosti s pred niekoľkých rokov s úhynom rýb po napadnutí erytrodermatitídou, v dôsledku čoho sme zmenili dodávateľa a jarné zarybnenie sme realizovali až začiatkom mája už do teplejšej vody.

Problémy s vysadenou rybou sme našťastie odvtedy nemali a dúfame, že takto to bude aj pri tohoročnom zarybnení.

V utorok 27. apríla 2021 bude do štrkovísk č.1 a č.2  v Rožkovanoch a tiež do štrkoviska Orkucany vysadený jarný kapor a na týchto troch štrkoviskách bude do piatka 14. mája 2021 platiť všeobecný zákaz lovu rýb a začiatok lovu bude od soboty 15. mája 2021.

Za túto dobu sa nám stihnú v kľude vyneresiť, vyliahnuť aj rozplávať zubáče, stihneme povyberať a odložiť osadené umelé hniezda, aby po začatí lovu kapra nezavadzali loviacim rybárom pri zdolávaní ryby.

Oznam o vysadení rýb bude umiestnený na revírnych tabuliach pri jednotlivých štrkoviskách.

Petrov zdar!     

Počítadlo návštev
032651
Používateľov dnes : 58
Používateľov včera : 69
Tento rok : 16161
Celkom užívateľov : 32650
Návštevy dnes : 217
Celkový počet náhľadov : 116442
Kto je on-Line : 1
Vaša IP Adresa : 3.235.227.117
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá