www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Informacie

Informacie

Niektorí naši všímavejší kolegovia rybári sa pýtajú, či budú miestne preteky, uvedené v Pláne športových akcií na tento rok.

Plán športových akcií sme tvorili v závere roku 2020 a vtedy sme predpokladali, problém s opatreniami   na zabránenie šírenia covidu bude v tomto čase už za nami a že plánované preteky sa teda budú konať.

Ako viete, v tomto čase sa už síce uvoľňujú niektoré terajšie obmedzujúce opatrenia, ale bohužiaľ táto naša športová akcia sa zatiaľ nebude konať.

Ak by to bolo aktuálne, už by v predstihu na tomto mieste  visela aktuálna informácia o konaní miestnych pretekov aj s propozíciami.

Ďakujeme našim členom,  že si všímajú informácie na našom webe a dúfame, že aspoň ten prvý júlový detský víkend už budeme môcť tie plánované detské preteky realizovať.

 

Priatelia,

pstruhová sezóna sa pekne rozbehla, nové doklady na túto sezónu už má skoro každý náš člen a napriek sviežim nociam aj ránam, rybárov s pstruhovými povolenkami vidíme pri vode.

V tomto období máme však trochu chladnejšie počasie ako by sme chceli, voda na štrkoviskách Rožkovany (aj keď máme zastavený prítok)  má iba 9°C, zubáče pri tejto teplote ešte nenakládli ikry a hniezda sú zatiaľ prázdne.

To sa dúfame v najbližších dňoch zmení, lebo od stredy by sa malo začať konečne otepľovať na 15-20 °C a my máme pred sebou jarné zarybnenie kaprom.

Pamätáme si veľmi dobre na  zlé skúsenosti s pred niekoľkých rokov s úhynom rýb po napadnutí erytrodermatitídou, v dôsledku čoho sme zmenili dodávateľa a jarné zarybnenie sme realizovali až začiatkom mája už do teplejšej vody.

Problémy s vysadenou rybou sme našťastie odvtedy nemali a dúfame, že takto to bude aj pri tohoročnom zarybnení.

V utorok 27. apríla 2021 bude do štrkovísk č.1 a č.2  v Rožkovanoch a tiež do štrkoviska Orkucany vysadený jarný kapor a na týchto troch štrkoviskách bude do piatka 14. mája 2021 platiť všeobecný zákaz lovu rýb a začiatok lovu bude od soboty 15. mája 2021.

Za túto dobu sa nám stihnú v kľude vyneresiť, vyliahnuť aj rozplávať zubáče, stihneme povyberať a odložiť osadené umelé hniezda, aby po začatí lovu kapra nezavadzali loviacim rybárom pri zdolávaní ryby.

Oznam o vysadení rýb bude umiestnený na revírnych tabuliach pri jednotlivých štrkoviskách.

Petrov zdar!     

Priatelia,

podľa došlej informácie od nášho pokladníka, zajtra – v pondelok v priebehu dňa doručí do predajne Akvaristika vyhotovené rybárske doklady, aktuálne pre týchto našich členov… (bez uvedenia titulov):

 Títo členovia si môžu od utorka plánovať povolenú cestu za účelom kúpy krmiva pre svojich domácich miláčikov a pri dodržaní všetkých platných hygienických opatrení po jednom prichádzať do predajne, kde si zároveň vyzdvihnú aj svoje rybárske doklady.

Ak niekto z týchto členov potrebuje aj štátny rybársky lístok, môže toto telefonicky nahlásiť na tel. čísle 051/4520 541 a lístok s vystaveným príjmovým pokladničným dokladom sa mu pripraví pred jeho návštevou, aby sa minimalizoval čas čakania.

Priatelia,

v prvom rade vám chceme popriať iba všetko dobré v celom novom roku 2021 a zaželať hlavne veľa zdravia, šťastia.

A teraz ešte jeden oznam.

Súčasná  situácia a opätovne prijaté obmedzujúce opatrenia  sťažili odovzdávanie  vyplnených záznamov o evidencii úlovkov a dochádzke k vode do našej  poštovej schránky v podchode Rybárskeho domu, nakoľko všetky prevádzky v ňom sú teraz zatvorené.  

Aby sme v tejto situácii umožnili našim členom doručiť svoje vyplnené záznamy v zákonnom termíne do 15. januára, bude Rybársky dom od 4. januára do 15. januára 2021 (okrem sviatku 6.1.2021), otvorený cez týždeň od 10.00 hod do 16.00 hod, aby počas týchto hodín každý člen mohol svoje vyplnené záznamy odovzdať do našej poštovej schránky.

Rovnako bude aj možnosť pre našich členov pri kúpe krmiva pre svojho miláčika v predajni Akvaristika (vedľa Rybárskeho domu), tiež odovzdať svoje záznamy počas jej prevádzkových hodín.

Veríme, že sa s touto nečakanou komplikáciou na začiatku roka všetci úspešne vysporiadame a na základe odovzdaných záznamov  bude môcť hospodár urobiť nový zarybňovací plán na všetky naše revíry na tento rok.

K častým otázkam k pstruhovým vodám teraz po vypustení VN Jakubovany, dávame našim členom upokojujúcu odpoveď, že v roku 2021 plánujeme vysadiť rovnaké množstvo pstruhových násad, ako tomu bolo v minulých rokoch a namiesto VN budú pstruhy vysadené do ostatných našich pstruhových revírov.

Samozrejme kvôli vypustenej VN bude zmena pri otvorení pstruhovej sezóny, ale členovia s pstruhovými povolenkami  určite nebudú na úlovkoch ani v tomto roku ukrátení.  

Petrov zdar!

Priatelia,

prišiel prvý sneh a hoci chýbajú celodenné mrazy, pani Zima sa už pokúša pokryť všetko bielou snehovou perinou.

Jej snaha je však zatiaľ taká začiatočnícka a väčšinou je zo snehu iba čľapkanica, no je to pre nás  signál na stíšenie sa v začatom Advente, lebo vieme, že prichádza čas na prípravu na tie najkrajšie sviatky v roku – na Vianoce.

Podľa obsahu poštovej schránky usudzujeme, že mnohí naši členovia už zazimovali svoje rybárske náčinie, lebo už odovzdali svoje „Záznamy o dochádzke k vode a úlovkoch“  za rok 2020.

 Ako viete vyplnené záznamy je každý člen povinný odovzdať svojej MO do 15. januára, aby na ich základe a vyhodnotenia sa mohol vypracovať na každý revír plán zarybnenia na budúci rok .

Keďže v tomto roku bol na každé povolenie na rybolov vydaný aj samostatný Záznam …, aj tých odovzdávaných bude podstatne viac ako v minulom roku a preto apelujeme na našich členov, na  postupné odovzdávanie vyplnených Záznamov…

Je potrebné nenechať si túto povinnosť na poslednú chvíľu, lebo kapacita našej poštovej schránky je daná jej rozmermi a to množstvo Záznamov v jednom čase by nemusela zvládnuť.

Tento pondelok 30. novembra bude posledné tohoročné riadne zasadanie výboru a opäť je na programe viacero bodov, ktoré je potrebné spoločne prerokovať.

 Jedným z bodov je napríklad  po pripomienkovaní schváliť Obežník č.2/2020 s cenami známok, povolení a poplatkov na rok 2021, aby sa potom mohol poslať poštou každému nášmu členovi na jeho adresu.

Samozrejme po schválení vo výbore bude tento Obežník zavesený aj na našom webe.

Nadchádzajúci posledný mesiac v roku 2020 je pred nami a už onedlho sa budeme všetci obzerať späť, hodnotiť a bilancovať, čo všetko dobré a čo všetko zlé nám tento rok priniesol.

Nenechajme sa však ovplyvňovať  a kaziť si náladu neustále a dookola opakovanými negatívnymi správami v TV aj v rozhlase. 

Zachovajme  si pozitívnu a triezvu myseľ bez sledovania správ a zrazu uvidíte, že bez nich sa dajú prežiť aj skutočne pekné dni.

 

 

 

Počítadlo návštev
026446
Používateľov dnes : 31
Používateľov včera : 95
Tento rok : 9956
Celkom užívateľov : 26445
Návštevy dnes : 236
Celkový počet náhľadov : 95704
Kto je on-Line : 3
Vaša IP Adresa : 3.238.98.214
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá