www.mosrzsabinov.sk
Dátum – čas

Skupiny článkov
Zmeny v zákone a vyhláške
Mapa Sabinova – Rybársky dom
Panoráma – VN Jakubovany
pri Sabinove
Vodná nádrž Jakubovany pri Sabinove
Kurzový lístok

Ing. Jozef Biroš

1 2 3 16

Priatelia,

k našej plánovanej členskej schôdzi dávame ešte  dôležité usmernenia, lebo od včera, teda od pondelka 13.9.2021, je okres Sabinov v oranžovej farbe,  t.j. v stupni ostražitosti a preto sa budeme držať opatrení platných pre takto označené okresy.

Medzi základné opatrenia patrí povinné nosenie rúška v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri, ale pohyb osôb nie je obmedzený.

Odporúčame každému nášmu členovi, ktorý momentálne sa zdravotne necíti celkom fit, alebo ako sa hovorí „nie je celkom vo svojej koži“, aby bol ohľaduplný voči svojim kolegom rybárom a pre istotu v nedeľu radšej zostal doma.  

Tak ako po iné roky, aj teraz bude informácia o priebehu našej schôdze zavesená na našom webe.

Priatelia,

ešte zopár slov tu dáme k pondelkovému výboru, aby ste mali viac informácií ako sa hovorí priamo z prvej ruky.

Takže na programe zasadania bolo plánované  prerokovať spolu 12 bodov + nové došlé prihlášky za členov našej MO, takže spomenieme tu aspoň niektoré.

Na úvod prebehla tradičná kontrola uznesení + pošta došlá a odoslaná, kde sa výbor oboznámil so všetkými pohybmi na účte MO od predošlého zasadania.

Odsúhlasil sa program odloženej februárovej členskej schôdze, ktorý je už zavesený a dúfame že schôdza sa uskutoční, lebo zlé jazyky alebo lepšie informovaní tvrdia, že hneď po odchode pápeža je pripravený lockdown a znovu uzavretie života tak, ako sme to už mali možnosť zažiť už aj v minulom aj v tomto roku.

Bohužiaľ možno ste iba nedávno na vlastné uši počuli, ako minister zdravotníctva platený obyvateľmi Slovenska v jednej debate povedal, že on sa drží odporúčaní veľkých farmaceutických firiem, a preto  je už dnes každému jasné, že tento človek neháji zdravie slovenských obyvateľov, ale ekonomické záujmy týchto firiem.  

Ale vrátime sa späť k zasadaniu výboru, kde členovia boli hlavným hospodárom oboznámení s prípravou na jesenné zarybnenie revírov kaprom, šťukou a amurom.

Jesenného kapra by sme mali začať u nás vysádzať niekedy začiatkom októbra spolu s amurom a šťuka bude vysadená asi na dvakrát v novembri a decembri, aby bola hájená až do konca tohto roka a následne budúcu jar sa aj u nás vyneresila, kým sa vychytá.

Ešte je treba vysadiť zostávajúce pstruhové násady z liahne v Orkucanoch do pstruhových revírov a zo zarybnenia by to bolo v tomto roku všetko.

Jesenný kultúrny festival v Sabinove a Rybárska večera sú naše plánované akcie, ale opäť s veľkými otáznikmi, lebo bohužiaľ vonkajšie vplyvy  a zákazy nemôžeme ovplyvniť.

Plnenie rozpočtu MO je v poriadku, určite skončíme hospodárenie ku konci roka v pozitívnych číslach, lebo nie všetky plánované akcie sa mohli realizovať a tak sme ušetrili výdavky.

Vyhodnotili sa nedeľné „Primátorky 2021“,   vyúčtovali výdavky kde sa konštatovalo, že táto vydarená  akcia si nevyžiadalo z rozpočtu MO ani korunu.

Bola podaná výboru informácia o postupe MO pri majetko-právnom vysporiadaní pozemkov na štrkoviskách Rožkovany, takže aj túto oblasť ideme riešiť a vysporiadať.

Podľa doterajších neoficiálnych informácií je začiatok napúšťania VN Jakubovany plánovaný na október, hoci tých neodprataných sedimentov je tam ešte habadej, ale tie už sa pravdepodobne nebudú riešiť. 

Taktiež  bola vyprataná druhá garáž v Rybárskom dome, takže budeme si ju môcť upraviť podľa svojich potrieb, aby sme všetky svoje veci mali konečne pokope.

P O Z V Á N K A

 

          Výbor MO SRZ Sabinov srdečne pozýva svojich členov na členskú schôdzu, ktorá sa bude konať dňa 19.9.2020 v MsKS v Sabinove, so začiatkom o 9.00 hod.                              

Program členskej schôdze:

 1. Otvorenie ČS a schválenie programu
 2. Voľba predsedníctva a pracovných komisií (návrhovej, mandátovej)
 3. Činnosť výboru v roku 2020 a návrh Plánu hlavných úloh na rok 2021
 4. Hospodárenie MO v roku 2020 a návrh rozpočtu na rok 2021
 5. Zarybňovanie v roku 2020 a plán zarybnenia na rok 2021
 6. Správa o činnosti rybárskej stráže v roku 2020
 7. Správa kontrolnej komisie za rok 2020
 8. Ocenenie aktívnych členov  
 9. Prestávka
 10. Diskusia
 11. Návrh na uznesenie z členskej schôdze
 12. Záver
KLIK fotoalbum

Priatelia,

v poradí 23. ročník pretekov O putovný pohár primátorov miest Sabinov a Lipany máme po dnešku za sebou a môžeme sa tešiť na jeho budúcoročné pokračovanie.

 

 V chladnom ráne s iba 9°C teplotou,   ku prístreškom postupne prichádzali pretekári z Prešova, Humenného, Vranova nad Topľou, Turčianskych Teplíc a Sabinova a registrovali sa súťažné dvojice.

Spolu sa rozhodlo súťažiť dnes 13 dvojčlenných družstiev, rozdelených do dvoch sektorov oproti sebe po oboch stranách štrkoviska č.3.

Hneď ráno prišiel súťažiacich pozdraviť a povzbudiť primátor mesta Sabinov Ing. Michal Repaský, ktorý zároveň odovzdal aj pozdrav od primátora mesta Lipany Ing. Vladimíra Jánošíka a poprial  súťažiacim veľa športového šťastia a úlovkov a rovnako prišiel aj popoludní odovzdať úspešným súťažiacim poháre a ceny.

Počasie  dnešným pretekom a pretekárom výnimočne prialo a slnko nešetrilo teplými lúčmi, aj keď pofukoval chladný, už taký jesenný vietor.

Predpokladali sme, že pretekári svoju taktiku sústredia na lov veľkých kapitálnych kaprov ktorých tam je neúrekom, no nebolo to tak a väčšina išla na istotu na malú bielu rybu, ktorej je tam tiež dostatok.

Všeobecne môžeme konštatovať, že napriek peknému počasiu a ponúkaným dobrotám, ryby sa o nich veľmi neusilovali a ukazovalo sa, že rekordný počet ulovených rýb pri súťaži v minulých rokoch v množstve 23 kg, dnes nebude prekonaný.

Jemné zostavy pretekárov často nekompromisne prekvapili veľké ryby a mali sme možnosť vidieť dlhé a často aj neúspešné  boje pretekárov s veľkou rybou na háčiku na tenučkom náväzci.

počas pretekov Pretekári ktorí pokúšali Šťastenu a prešli na lov veľkej ryby lepšie bodovali a najúspešnejší pretekár p.Sajdák z prešovského tímu vďaka trom uloveným kapríkom nazbieral spolu  9 840 bodov.

Atmosféra bola vynikajúca, žiaden s pretekárov neskončil bez ulovenej ryby a tak po odvážení úlovkov vyzeralo poradie na prvých troch miestach nasledovne:

 1. Longauer, Sajdák Prešov
 2. Rešetár, Zborovjan Prešov A
 3. Hitmár, Mikita  Vranov nad Topľou

Putovný pohár je tak na ročnom hosťovaní v Prešove a uvidíme, či sa im ho podarí obhájiť na budúci rok.

Našim sabinovským pretekárom sa ani dnes nedarilo presne podľa starej múdrosti, že „Doma nie je nikto prorokom“ a nám ostáva iba veriť, že na budúci rok sa im bude lepšie dariť.

Petrov zdar!

 

Oznamujeme našim členom, že v nedeľu dňa 19. septembra 2021 o 9.00 hod, sa v kinosále MsKS v Sabinove uskutoční členská schôdza, na ktorú zároveň všetkých srdečne pozývame.

Program rokovania ČS zavesíme po zasadaní výboru, ktorý zasadne  v Rybárskom dome v pondelok 6. septembra 2021.

1 2 3 16
Počítadlo návštev
036118
Používateľov dnes : 66
Používateľov včera : 90
Tento rok : 19628
Celkom užívateľov : 36117
Návštevy dnes : 220
Celkový počet náhľadov : 126275
Kto je on-Line : 2
Vaša IP Adresa : 34.239.177.24
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Ako sa Vám páčia nové stránky?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Kniha FLASH – Pre rybárov
Ako sa stať členom MO SRZ
TV relácia – Na rybách
MRK.CZ – Rybárske videá